Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Magyar

Hungarian

Pénznem

Kategóriák / Termékek

DTF nyomatok felvasalása - Így készíts tökéletes DTF nyomatot!

2019. 11. 11. 04:30:00
DTF nyomatok felvasalása - Így készíts tökéletes DTF nyomatot!

A DTF nyomatok textilre történő felvasalása nem bonyolult eljárás, mégis érdemes az alábbi lépeseket betartani és néhány jó tanácsot követni. Lássuk, a tanácsainkat!

A felület megtisztítása

A póló, a pulóver vagy bámilyen más textil anyag felületét először alaposan tisztítsuk meg. A piszok, a por, a textil maradványok vagy a cérnadarabok azt eredményezik, hogy nem a textil felületén fog megtapadni a nyomat és igy nem is lesz tartós. 

Tipp: használj szöszölő hengert és többször görgesd át a ruhadarabon!

 

Vasald elő az anyagot

Mielőtt a DTF matricát/nyomatot rávasalod a pólóra vagy más anyagra, mindenképp vasald elő a textíliát!  Így nemcsak a csomagolásból adódó egyenetlenségek  és gyűrődések tűnnek el hanem a pólóban/pulóverben vagy más textíliában található nedvesség is, amit egy 150-160 °C-os vasalással/préseléssel el tudunk párologtatni. Így a DTF nyomaton található ragasztó hatékonyabban fog bele tapadni a szövetbe! így biztos lehetsz benne, hogy később nem fog leválni a DTF nyomatod.

Tipp: elő vaslásnál is  figyelj arra, hogy a nyomat helyének szánt részre ne préselj bele a textília más illesztéseinek a nyomait!

 

DTF nyomat első préselése

Miután elhelyezted a textílen a DTF nyomatot, jöhet az első préselés. 150-160 °C között javasoljuk a vasalást, közepes nyomóerővel 12-15 másodpercig. Ha a hőprésed nem jelzi ki a nyomóerő erősségét, akkor arra figyelj, hogy sem a nagyon könnyen sem a nagyon nehezen lenyomott prés nem megfelelő. A titok a közepes nyomóerő használata.

Tipp: préseléskor használj szilikonos sütőpapírt és rakd fólia és a vasaló közé! a fóliára kerülhet ragasztópor a présre felragadva nyitáskor felránthatja a fóliát amivel sérülhet a nyomat!

 

Fólia lehúzása

Ha a fólia hidegen lehúzható, akkor meg kell várnod, amíg a nyomat teljesen kihűl. Ha melegen/langyosan próbálod felszedni, akkor a nyomat nagy valószínűséggel sérül vagy teljesen le is fog válni.

Ha fólia melegen lehúzható azaz HOT PEEL akkor teli nyomatok esetén már 5 másodperc elteltével lehúzható a fólia.

Amennyiben a grafika vékony, vagy kicsi elemek is tartalmaz, akkor mindenképpen várd meg, hogy langyosra visszahűljön a fólia. Ha már kézzel hozzá tudsz nyúlni, akkor lehúzható.

Tipp: abban az esetben a nyomatod kis és vagy vékony elemeket is tartalmaz mindig a vastagabb rész irányából a vékonyabb irányba húzd le fóliát, Így a kapott nyomatod tökéletes lesz!

 

DTF nyomat utópréselése/utóvasalása

Abban az esetben ha csak egyszer préseljük le a DTF nyomatunkat, a nyomat felület kissé fényes marad és matrica hatást kelthet. Ahhoz, hogy a nyomat tartós és mattabb legyen, préseld újra 150-160 °C között, 12-15 másodpercig.

Így nyomat belepréselődik az anyagba, átveszi annak textúráját, mattabb lesz és tartósabb!

Tipp: a második utópréselés esetén is használd a szilikonos sütőpapírt és rakd rá a nyomatra mielőtt lenyomod a prést!